top of page

GİZLİLİK BİLDİRİMİ

Son değişiklik tarihi: 01/07/2020

 

Bu gizlilik politikası, şuan da bilgi yada hizmet almak amacı ile giriş yaptığınız web sitemiz (www.caffesoso.com) KB GIDA DANIŞMANLIK LİMİTED ŞİRKETİ tarafından sunulan hizmetler, SO!SO! KART Loyalty programımız ve perakende ortamındaki satış noktası aracılığı ile toplanan bilgileri ve bu bilgilerin nasıl kullanılacağını açıklamaktadır.

Politikamızda ayrıca, kişisel bilgilerinizi ne şekilde toplayacağımız, edineceğimiz ve kullanacağımız ile ilgili olarak yapabileceğiniz seçimlere de yer verilip, açıklanmaktadır.

 

Bu web sitesini görüntüleyerek ve sunduğumuz bilgi ve hizmetlerden faydalanarak, bu gizlilik politikasında açıklanan tüm kişisel ya da kişisel olmayan tüm bilgilerin toplanmasını, kullanılmasını ve ifşa uygulamalarını kabul etmiş oluyorsunuz.

 

GİZLİLİK POLİTİKASI GÜNCELLEMESİ

Görüntülemekte olduğunuz bu gizlilik politikasını zaman zaman uygun gördüğümüz şekilde güncelleyebiliriz. Tarafımızca yapılan güncelleme sonrasında yeni gizlilik politikamızı yine bu politikanın en üstünde yer alacak şekilde tarihini de değiştirerek güncelleyecek ve yayınlayacağız.

 

Bu gizlilik politikasına ilişkin sorularınız veya burada belirtilmeyen, ele alınmayan soru yada sounlarınız olması durumunda lütfen web sitemizin iletişim bölümünden tarafımızla iletişime geçiniz.

 

ÖNEMLİ: Bu site üzerinden tarafımızın bilgisi ve isteği yada kontrolü olmaksızın, kötü niyetli yönlendirmeler sebebiyle siz değerli ziyaretçilerimizin diğer web siteleri tarafından toplanan veya bu sitelere gönderilen bilgileri bizim kontrolümüz altında değildir, üçüncü tarafların kontrol altında olduğundan, bu web sitelerinin gizlilik bildirimlerine başvurmalıdırlar. Bu web siteleri ayrıca sitede gezindiğinizde bilgisayarınıza tanımlama bilgilerini yerleştirebilir; Sitemizde reklamı yapılan veya bağlantıları görünen üçüncü taraflarca bilgisayarınıza gönderilen tanımlama bilgilerini denetlememekteyiz.

 

BİLGİ YADA VERİLERİN TOPLANMASI

Caffé So! So! ya kişisel bilgi sağlamanız, kişisel bilgilerinizi bu gizlilik politikasına uygun olarak toplayabileceğimizi, kullanabileceğimizi ve paylaşabileceğimizi kabul ve beyan ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Birçok durumda, yasal ve sözleşmeye ilişkin kısıtlamalara tabi olunduğunda, bir birey önceden geçerli bir neden bildirmek suretiyle istediği zaman onayını geri çekmek veya geçersiz kılmak konusunda özgürdür. Bazı durumlarda, belirli Caffé So! So! ürün ve hizmetlerinin yalnızca kişisel bilgilerin Caffé So! So!’ ya gönderilmesiyle sunulabileceğini hatırlatmak isteriz. Bu gibi durumlarda, kişisel bilgilerinizin işlenmesi, kullanılması yada benzeri işlev yetkilerini kısıtlamayı, engellemeyi tercih ettiğiniz takdirde, talep edilen ürün ve hizmetleri sunamayabiliriz.

 

CAFFÉ SO! SO! NE TÜR BİLGİ VE VERİ TOPLAR?

Kişisel Bilgi, bir bireyi tanımlamada kullanılabilecek bilgiler anlamına gelir ve şu bilgileri içerir;

 

 • Ad, adres, telefon numarası, e-posta adresi, doğum tarihi;

 • Özgeçmişler, uygulamalar, geçmiş doğrulama bilgileri veya iş başvuru referanslarında bulunan bilgiler gibi iş başvurusuna ilişkin bilgiler.

 

İşletmelerimizden Caffé So! So! Loyalty Kart programı yoluyla ya da başka şekilde ürün yada hizmet aldığınızda, bu durumlar sayesinde yine bu durumlara ilişkin bilgi ve veri edinmekte, toplamaktayız.

KİŞİSEL OLMAYAN BİLGİ YADA VERİLER

İş yeri iletişim bilgileri (iş yeri adresi, telefon numarası gibi) bazı yetki sınırlarında kişisel bilgi olarak görülmez.İnternet servis sağlayıcınız, tarayıcı tipiniz, etki alanı adınız, IP adresiniz, sizi bize yönlendiren web sitesi, açmak istediğiniz web sayfaları, bunları açtığınız saat ve tarih, giriş ve çıkış noktaları gibi bilgileri içeren web sitesi kullanım bilgi ve verileri toplanmakta ve işlenmektedir. Web sitesi kullanım bilgilerine ilişkin ayrıntılar burada açıklanmaktadır. Web sitesi kullanımına ilişkin topladığımız bilgiler, piksel etiketleri ve tanımlama bilgilerinin kullanımını içermektedir.

 

Caffé So! So!, kimliği belirlenemeyen bir bireyin verilerinden oluşan gruplanmış verileri de toplayabilir.

 

CAFFÉ SO! SO! KİŞİSEL BİLGİ VE VERİLERİ NASIL KULLANIR?

 • Kişisel bir profil oluşturmanız veya özgeçmişinizi çevrim içi olarak göndermeniz durumunda, belirli işler, iş fırsatları veya Caffé So! So! da çalışmaya ilişkin genel bilgiler ile ilgili olarak sizinle iletişime geçmek;

 

 • www.caffesoso.com ana sayfasından bizimle e-posta adresinizi göndererek paylaşmanız durumunda, www.caffesoso.com hesabı için kayıt yaparken, Caffé So! So! Kart kaydınızı yaptırırken veya herhangi bir Caffé So! So! programına katılırken iletişim tercihlerini belirleyerek bu gibi iletişimleri almak istediğinizi onayladığınızda, ortak markalı ürünlerin de sundukları dahil olmak üzere, markalarımız, ürünlerimiz, etkinliklerimiz veya diğer tanıtımsal amaçlarımızla ilgili olarak sizinle iletişime geçmek. İletişim tercihi ayarlarınızı, size gönderilen herhangi bir pazarlama amaçlı belge üzerindeki abonelik iptali bağlantılarını takip ederek istediğiniz zaman bu bilgileri almayı iptal edebilirsiniz.

 

KİŞİSEL BİLGİ VE VERİLEN 3. TARAF YADA ŞİRKETLERLE PAYLAŞIMI

Başka 3. Taraf şirketlerin pazarlama ve tanıtım faaliyetlerini yada iletişimlerini size göndermesini sağlayabiliriz, ancak bunu sadece iletişim tercihlerinde bu tür iletişimlerle ilgilendiğinizi belirtmeniz durumunda gerçekleştirebiliriz.

 

Ürün ve hizmetlerimizi pazarlamamız konusunda (e-posta sağlayıcıları gibi) bize yardımcı olmak amacıyla destek hizmeti sağlayan şirketlerle (kredi kartı işlemcileri, posta merkezi veya web sunucuları gibi) ya da stratejik ortaklarımızla da bilgi paylaşabiliriz. Bu şirketler işlevlerini yerine getirebilmek için sizinle ilgili bilgilere ihtiyaç duyar. Bu şirketlerin, paylaştığımız bilgileri başka bir amaçla kullanmaya yetkileri yoktur.

 

Bazı bilgileri/ verileri, kendimizin veya başkalarının haklarını, mülkiyetini veya güvenliğini korumak ya da kurumsal politikalarımızı yürütmek amacıyla, yasalarca gerekli görüldüğünde, mahkeme emri gibi resmi makamlarca talep edildiğinde ifşa edebiliriz. Bu aracılara veya şirketlere pazarlama amaçlarıyla ya da ticari amaçlarla bilgi sağlamayız.

 

Ayrıca, sitemizdeki herhangi bir blog ya da başka bir çevrim içi forum sitesine katılmanız durumunda, web sitesine gönderdiğiniz herhangi bir kişisel bilgi/veri forum sitesindeki diğer katılımcılarla paylaşılabilir.

İşletmemizin tamamının veya bir kısmının satılması durumunda, Caffé So! So! varlıkların veya işletmenin tamamı veya bir kısmının aktarılmasına dahil olan taraflara kişisel bilgileri ifşa edebilir. Böyle bir durum meydana geldiğinde, Caffé So! So! kişisel bilgi ve verilerinizi alan tarafın bilgilerinizi bu politikada belirtildiği şekilde kullanmasını sağlamak için gerekli çabayı sarf edecektir.?

 

İLETİŞİM TERCİHLERİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ YADA İPTALİ

Site veya herhangi bir Caffé So! So! Kard programı yoluyla ya da tercih etmeniz durumunda üçüncü taraflar aracılığıyla bize sağladığınız e-posta adresi ve diğer iletişim bilgilerini size tanıtım ürünleri göndermek amacıyla kullanabiliriz. Bu tür tanıtımsal bilgileri almak istemiyorsanız, istediğiniz zaman iletişim tercihlerinizi değiştirebilir veya e-posta listemizden çıkabilirsiniz.

 

Bizden tanıtım e-postası alma seçimini iptal etseniz dahi, sipariş, satın alma, Caffé So! So! Kart programı hesabınız, misafir hizmeti yanıtları, işe alım uygulamaları için sizinle iletişime geçmek amacıyla bilgilerinizi kullanmaya devam edeceğimizi lütfen unutmayın.

 

KİŞİSEL BİLGİ / VERİLEN DEĞİŞTİRİLMESİ VE SİLİNMESİ

Caffé So! So!, sağlanan veya kendi mülkiyetinde bulunan her türlü kişisel bilgi/verinin, bu bilgileri kullanma amacımız için gerekli olduğu şekilde eksiksiz, geçerli ve doğru olmasını sağlamaya çalışır.

Bir Caffé So! So! Kart programına katılarak ya da bir satın alma işlemi gerçekleştirerek www.caffesoso.com hesabı için kaydolduğunuzda, hesabınıza girmeniz ve her zaman doğru olmasını sağlamak üzere adınız, posta adresiniz ve telefon numaranız gibi kişisel bilgi/verilerinizi düzenlemeniz için size bir araç sağlamış bulunmaktayız.

Caffé So! So!' ya bir iş pozisyonu için başvuru yaptığınızda, bu amaçla oluşturduğunuz kişisel profilinize giriş yapabilir ve burada gerekli değişiklikleri ve güncellemeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Caffé So! So! bir şahıs ile ilgili sakladığı kişisel bilgi/verilerin, ilgili kişi tarafından erişilmesine ve incelenmesine izin verir. Caffé So! So!, talep edilen bilgi aşağıdaki koşullara sahip olduğunda kişisel bilgi/veri erişimini reddetme hakkını saklı tutar;

 • Başka bir şahsın veya vefat eden bir şahsın kişisel bilgi/verilerini ifşa ediyorsa;

 • Caffé So! So!' ya veya bir üçüncü tarafın rekabetçi konumuna zarar verebilecek gizli işletme bilgilerini ifşa ediyorsa;

 • Avukat-müşteri ya da hukuki dava imtiyazına tabi ise;

 • İlgili şahsın tedavi veya tasfiye edilmesine ciddi zararlara, ilgili şahsa veya başka şahıslara ciddi manevi zararlara veya başka bir şahsa fiziki zarara neden olma ihtimali varsa;

 • Hukuki yaptırım faaliyetlerine ve konumu nedeniyle bu gibi görevleri gerçekleştirmeye yetkili bir şahsın başka araştırma ve düzenleme görevlerine zarar verme veya müdahale etme ihtimali varsa;

 • Kolayca getirilemiyorsa ve bilginin sağlanma zorunluluğu ve maliyeti bilginin yapısına ve değerine göre oldukça fazla ise;

 • Mevcut değilse, tutulmuyorsa veya Caffé So! So! tarafından bulunamıyorsa.

 • Bilgi/Veriler ifşa edilmeyecek ya da edilemez olduğunda, talepte bulunan şahsa bilgi/verinin ifşa edilememesinin nedenleri bildirilecektir.Bilgi/Veriler ifşa edileceği zaman, ilgili bilgi/verileri talep edilmesinden sonraki 30 günü aşmayacak şekilde, uygun bir zamanda sağlamaya çalışılacaktır.

Sık sık ve zarar vermek amacıyla yapılan erişim taleplerine yanıt vermeyeceğiz. Bir talebin sık sık tekrarlanması veya zarar verme amacı taşıması tespit edildiğinde, bilgi/verinin güncellenme sıklığı, bilginin kullanılma amacı ve bilgi/verinin yapısı gibi faktörler olarak değerlendirilecektir.

 

CAFFÉ SO! SO! NEDEN WEB SİTESİ KULLANIM VERİLERİNİ TOPLAR?

www.caffesoso.com adresini ziyaret ettiğinizde, aşağıdaki gibi çok sayıda amaçla bazı web sitesi kullanım bilgilerini toplanmaktadır;

 • Erişim veya alışverişinizi daha uygun ve etkili bir hale getirmek;

 • Site etkinlik eğilimlerini oluşturmak;

 • Site performansını izlemek;

 • Site tasarımı ve işlevselliğini iyileştirmek.

Web sitesi kullanımına ilişkin topladığımız bilgiler, tanımlama bilgilerinin kullanımını içermektedir. Tanımlama bilgisi, bilgisayarınıza tarayıcınız tarafından kaydedilen küçük bir kaldırılabilir veri dosyasıdır. Tanımlama bilgileri, web sitemiz üzerinden sipariş vermenize, çevrim içi internet gezintisi ve alışveriş deneyiminizi geliştirmenize ve kişiselleştirmenize olanak sağlar. Tanımlama bilgilerini sepetinizdeki öğeleri hatırlamak, web sitemize döndüğünüzde sizi tanımak ve ziyaretçi davranışlarını analiz etmek üzere kullanılır.

Bir tanımlama bilgisi gönderilirken bilgisayarınızın sizi uyarmasını veya tüm tanımlama bilgilerinin kapatılmasını tercih edebilirsiniz. Bunları tarayıcınızın ayarlarından yapabilirsiniz. Her tarayıcı biraz farklıdır, bu nedenle tanımlama bilgisi ayarlarınızı değiştirmek için doğru yöntemi öğrenmek üzere tarayıcınızın Yardım menüsüne bakın. Tanımlama bilgilerini kapatmanız durumunda, site deneyiminizi daha etkili hale getirecek olan birçok özelliğe erişemezsiniz ve bazı hizmetlerimiz düzgün çalışmaz.

Ayrıca, çevrim içi davranışlarınızı analiz etmemize yardımcı olacak, küçük grafik görüntüleri olan piksel etiketlerini de kullanılabilir, ancak bunu herhangi bir kişisel bilgiyle ilişkilendirilmez.

KİŞİSEL BİLGİ / VERİLER NASIL KORUNUR?

Caffe So! So!, iş yerlerine ve bilgi sistemlerine göre uygun fiziksel, teknik ve yönetimsel güvenliği sürdürmeye, böylece kişisel bilgilerin kaybolması, kötüye kullanılması, yetkisiz erişimi, ifşa edilmesi veya değiştirilmesini önlemeye çalışır.

Kişisel bilgilerinizi gönderdiğinizde bilgilerinizi korumak için çok çalışmamızın yanı sıra, İnternet veya herhangi bir genel ağ üzerinden yapılan hiçbir veri aktarımının %100 güvenli olduğu garanti edilemez. 

 

13 YAŞ VE ALTINDAKİ ÇOCUKLARIN WEB SİTESİ KULLANIMI

www.caffesoso.com, 13 yaş altındaki çocuklardan kişisel bilgi toplamak için tasarlanmış veya amaçlanmış bir site olmayıp, genel bir ziyaretçi sitesidir. Caffé So! So! 13 yaşın altındaki birinden bilerek kişisel bilgi/veri toplamaz, sistemsel bir hata var olması durumunda dahi veya bu şekilde sağlandığını tespit ettiğinde bu tür bilgi/verileri kullanmaz. Çocukların gizliliğine saygılı olmak amacıyla, 13 yaşın altındaki çocuklar bu Siteye herhangi bir kişisel bilgi/veri veremez. Ebeveynlerin çocuklarını çevrim içi olduklarında kontrol etmelerini öneririz.

 

SORULAR VE GERİ BİLDİRİM

 Bu gizlilik politikasına ilişkin yorumlarınızı, endişelerinizi soru ve sorunlarınızı memnuniyet ve saygı ile karşılıyoruz. Lütfen gizliliğe ilişkin yada diğer tüm hususlarla ilgili tüm geri bildirimlerinizi iletişim kanallarımızdan tarafımızla paylaşın. Caffé So! So! olarak tüm durumları, şikayetleri, beklentileri ve her türlü talebi araştıracak, durum tespitinde bulunacak ve çözüm için her türlü adımı atacaktır.

 

Saygılarımızla.

bottom of page